المنت تنش زدایی

نوشته شده در

المنت تنش زدایی یا همان المنت پیش گرم از سیم نیکل کروم NiCr بالا 80/20 ساخته شده و تولید شده است. سیم های نیکل کروم از طریق مهره های سرامیکی اکسید آلمینیوم روکش میشوند. که یک کدام از سرامیک هادارای یک دم سر از نیکل 212 می باشندکه اجاده میهد تا اپراتور با ایمنی بیشتر درهنگام کار راداشته باشد. یکی از مهم ترین ابزار ها پیش گرم می باشند ، که بر روی قطعه ای که نیاز به تنشگیری بسته میشود و با عبور جریان برق از آن به عنوان یک مقاومت عمل میکند و شروع به داغ شده خواهد کرد.

المنت تنش زدایی

المنت پیش گرم

پس از انجام دادن مرحله جوشکاری مقداری تنش پسماند در قطعات جوش خورده باقی می ماند. این تنش به دلیل گرم و سرد شدن به صورت غیر یکنواخت تولید می شوند.یکی از روش های تنش زدایی نوع حرارتی بوده که در این روش بر روی سطح جوشکاری شده کمربندی از المنت های حرارتی نصب می شود که سطح نا هموار را و منحنی را گرم میکند معمولا المنت حرارتی در این کمربندها از جنس نیکل کروم می باشند.

یکی از روش های تنش زدایی , روش پیش گرم موضوعی حرارتی است . در این روش بر روی سطوح جوشکاری شده کمربندی از المنت های سیمی بافته شده که در داخل قطعات سرامیکی از جنس آلومینایی به یکدیگر متصل می باشند متصل شده و سطح جوشکاری شده تا دمای مشخص و طبق منحنی تعریف شده گرم خواهد شد.

المنت های پیش گرم و یا همان پیش گرم سرامیکی برای دماهای بالای 1000 درجه سانتی گراد ساخته
و طراحی شده اسا که برای گرمایش های مختلفی مانند خنک کردم ، انجماد ، نرمال کردن مخازن تحت فشار و …. مناسب می باشد.

مطالب مرتبط : المنت سرامیکی گرد

قیمت المنت تنش زدایی

قیمت المنت تنش زدایی : المنت های تنش زدایی قابل انعطاف بوده و در ولتاژ پاییت ” 80 ولت” کار میکنند. المنت های پیش گرم مانند یک دستگاه جوش معمولی تامین میشود ،
که برای برنامه های حرارت مکرر طراحی شده اند. برای طراحی آنها می توان شکل های مختلف، اندازه ها و ظرفیت های حرارتی را انتخاب نماید. همانطور که در قسمت بالا توضیح دادیم فرآیند جوشکاری می تواند تعداد زیادی تنش در محل های جوش خورده به جای بگذارد .

المنت های تنش زدایی المنت هایی هسنتد که برای آزاد سازی این تنش ها به کار می روند ، انجام این فرایند به صورتی است که محل مورد نظر تا دمای مورد نظر گرم شده و سپس خنک کردن به صورت تدریجی صورت میگیرد. صفحه المنت های تنش زدایی سرامیکی بوده و از قابلیت انعطاف پذیری برخوردار است که سیم های نیک کروم به صورت رشته ای آن را عایق بندی کرده اند. که آن می تواند تا در جه 1121 درجه سانتی گراد استفاده شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.