المنت ریخته گری شده

نوشته شده در

المنت ریخته گری : المنت ها انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی ها و کارایی خاص خود می باشند. در بخش های پیشین در وبلاگ ترموهیترکیان انواع المنت های صنعتی مانند المنت میله ای ، المنت سرامیکی و … را برای شما معرفی کردیم و در این مطلب سعی می کنیم شما را با ویژگی ها و کاربرد المنت های ریخته گری شده بیشتر آشنا کنیم که بسیار کاربردی و پر مصرف می باشد.

در طی مراحل تولیدی المنت های ریخته گری شده ؛ در ابتدا یک الی چند المنت حرارتی را در آلیاژی از آلومینیوم ؛ برنج و یا آهن (با کاربرد های متفاوت) بسته بندی یا ریخته گری می کنند .در این راستا ؛ سطح همگی در تمامی سطوح ریخته گری شده، اعمال می شود تا توزیع کامل حرارت در تمام بخش های المنت برقرار گردد .

مهم ترین ویژگی و وجه تمایز این المنت انتقال حرارت گسترده و یکسان است دقیقا مانند ظرف های چدنی ! حرارت در چدن به صورت یکسان در تمام نقاط پخش می شود.

سفارش المنت ریخته گری شده

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت انواع المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموهیترکیان تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموهیترکیان این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

این هیتر های ریخته گری شده توانایی ایجاد درجه حرارتی در حدود 700 درجه ی سانتی گراد را دارند . البته هیتر هایی که با آلیاژآلومینیوم ریخته گری شده اند ،درجه حرارت 400 درجه ای را برقرار می کنند . اما برای ایجاد دماهایی بالا تر از 400 و همچنین ایجاد خواص میکانیکی متفاوت ،باید از دیگر آلیاژها در مراحل ریخته گری بهره مند شد . این گونه هیتر ها  از طول عمری بسیار عالی برخوردار هستند .

خنک کردن المنت ریخته گری

ممکن است در برخی موارد در صنایع و دستگاه های مختلف نیاز به خنک کردن سریع المنت ها داشته باشیم این فرایند در المنت های ریخته گری شده به ۲ روش قابل اجرا است »

  • طراحی و تعبیه کردن لوله های از جنس استیل داخل ریخته گری در کنار المنت ها و گردش آب یا ضدیخ جهت پایین آوردن دمای المنت
  • طراحی هیتر به صورت شیار دار جهت خنک نگه داشتن و ایجاد گردش هوا به کمک یک فن

مزایا و نقاط قوت این المنت

مهم ترین ویژگی المنت های ریخته گری مقاومت و دوام آنها می باشد. دلیل این مقاومت و طول عمر بالا محافظت آن در قالب هایی از آلیاژ آلومینیوم ، چدن و یا برنج است و المنت درون آن به صورت L یا M خمکاری و محافظت شده است. این المنتها در برابر هر گونه ضربه و خطرات فیزیکی به دور هستند.

معایب المنت ریخته گری

عیب المنت ریخته گری از مشکلات اصلی کارگاه‌ها و کارخانه‌های ریخته گری بوده و هر ریخته گر به تناوب با یک یا چند عیب مشترک رو به رو است.

معایب المنت ریخته گری را به سه دسته تقسیم می‌کنند :

  • عیوب قابل تشخیص در سطح قطعه ی ریخته گری (عیوب ظاهری)
  • عیوبی که در زیر سطح قرار داشته و پس از تراشکاری، مقطع زدن یا متالوگرافی ظاهر می‌شوند.
  • عیوبی که تحت شرایط مکانیکی و کاربردی ایجاد می‌گردند.
4.9/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.