المنت نواری

نوشته شده در

المنت نواری در حقیقت این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه های گرامایشی خانگی و صنعتی ، اکسترودر ها ( دستگاه های ساخت کابل ، شلنگ و لوله های پلاستیکی جهت ذوب پی وی سی ) و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرند. المنت یا همان strip heater| که با نام  هیتر های کامپوننتی هم شناخته میشوند ، از شیوه ساده تری برای استفاده از انتقال حرارت در سطح محیط استفاده میکنند. همچنین هیتر های نوای یکی از محصولات گرمازای پر مصرف و پرکاربرد در زمینه های صنعتی می باشد.

ساخت المنت نواری

استریپ هیترها چه کاربردی دارند؟

رایج ترین موارد مصرف Strip Heater یا همان المنتهای نواری موارد زیر است :

  • سیستم های تهویه هوا
  • سیستم های خشک کن
  • دستگاه های جوجه کشی
  • اجاق ها و فرهای برقی
  • هیترهای تانکر
  • گرم کن غذا

 

المنت نواری یا استریپ هیتر

المنت نواری صنعتی

المنت نواری Strip Heater که به اسم Component Heaters هم شناخته می شوند ، روش ساده ای برای استفاده از محیط سطح و انتقال حرارت می باشند. این محصول یکی از پر استفاده ترین المنت ها می باشند ، که می توان این المنت را به راحتی با یک کنترلر حرارتی مانند ترموستات مکانیکی کنترل کرد. این هیتر ها را میتوان به راحتی با یک کنترلر حرارتی مانند ترموستات مکانیکی و یا یک ترموستات بی متال به صرفه کنترل کرد.

این هیتر ها از یک قطعه نوار فلزی ساخته شده اند که از درون آن سیم لمنت رد شده و بین این نوار فلزی و سیم المنت یک لایه عایق نیز وجود دارد. این کنترلر بطور معمول برروی سطح که قرار است حرارت آن بالا رود نصب شده وتعبیه کردن سوراخ آن بر هیتر شیوه بسیار کاربردی میباشد و برای نصب کردن المنت بطور امن برروی هر نوع سطحی می باشد.

ساخت المنت نواری

همچنین دمای المنت های نواری در صورت استفاده از اکسید منیزیم که با کیفیت بالا باشد . در هیتر های میله ای استفاده میشود ، میتواند به 260 درجه هم برسد. و با توجه به مقرون به صرفه بودن هیتر های نواری این نوع المنت ها میتواند انتخاب بسیار مناسب و خوبی برای گرم کردم سطوح کوچک باشد.

استریپ هیتر فین دار با قدرت انتقال حرارت بیشتر

استریپ هیتر فین دار

سفارش ساخت المنت نواری

جهت اطلاع از قیمت هیتر نواری سفارش انواع هیتر های صنعتی ، المنت های تسمه ای ، المنت میله ای ، ترموکوبل و سایر تجهیزات گرمایشی میتوانید با واحد فروش ترموهیترکیان (تولید کننده و عرضه کننده انواع تجهیزات گرمایشی و هیتر های صنعتی ) تماس حاصل فرمایید

4.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.