ترموکوپل

نوشته شده در

شاید تا به حال نام وسیله ای به نام ترموکوپل را شنیده باشید . این محصول در صنایع مختلف ویژگی ها و کاربرد های چشم گیری دارد و با کیفیت و کارایی بی نظیری طراحی و تولید و روانه بازار فروش شده است. برای آشنایی بیشتر با این محصول به ادامه ی مطلب توجه کنید .

می توان گفت در واقع کاربرد اصلی ترموکوپل ها (سنسور) اندازه گیری دما می باشد . این محصول کاربردی از پرمصرف ترین سنسور ها به شمار می روند .این سنسور ها دارای تیپ های مختلف T,E,PT100,J,K,R.S.B می باشند .

ترموکوپل

ترموکوپل چیست

دلیل تقسیم بندی در گروه های مختلف ؛ نوع آلیاژ به کار رفته در ساختار آن ها می باشد. برای نمونه این سنسور K(پرکارترین سنسور) ، دارای آلیاژکروم می باشد و محدوده ی دمایی 0 تا120  درجه ی سانتی گراد را اندازه گیری می کند . در حالی که برای اندازه گیری دماهای بسیار بالا از تیپ R.S.B  با آلیاژ پلاتین رادیوم استفاده می شود که قادر است رنج دمایی 0 تا 1750 درجه ی سانتی گراد را اندازه گیری کند . از این محصول R.S.B  در صنایع شیشه و فولاد نقش بسیار ارزشمندی ایفا می کند.

با رسیدن حرارت به محل اتصال این دو فلز، جریان کمی از محل اتصال ایجاد می شود و به سمت سیم ها، جریان می یابد. با بیشتر شدن دمای محل اتصال دو فلز، ولتاژ تولیدی افزایش یافنه و در حقیقت ترموکوپل در هر دما، ولتاژ معینی تولید می کند و در صورتی که بتوانیم این ولتاژ را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم، قادر خواهیم بود دمای محل اتصال را به طور دقیق اندازه بگیریم.

خرید ترموکوپل

برای خرید یا سفارش و اطلاع از قیمت انواع ترموکوپل و المنت های صنعتی می توانید با واحد فروش گروه صنعتی ترموهیتر کیان تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت کنید. ترموهیتر کیان این افتخار را دارد که با تولید محصولات داخلی و با کیفیت نسبت به محصولات چینی بی کیفیت و نامرغوب در خدمت شما تولید کنندگان و صنعت گران باشد.

با رسیدن حرارت به محل اتصال این دو فلز، جریان بسیار ضعیفی از محل اتصال تولید می شود و به سمت سیم ها، جریان می یابد. با بالا تر رفتن دمای محل اتصال دو فلز، ولتاژ تولیدی افزایش می یابد و در حقیقت ترموکوپل در هر دما، ولتاژ معینی تولید می کند و در نتیجه در صورتی که بتوانیم این ولتاژ را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم، قادر خواهیم بود دمای محل اتصال را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم.

4.8/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.